Donald Trump’ın Yıldız Haritası

Her insanın doğum bilgilerine (doğum tarihi, yeri ve saati) göre çıkarılan yıldız haritasında 12 burç da yer alır, yani herkesin yıldız haritasında bütün burçlar vardır. Ancak gezegenlerin ve önemli noktaların yerleşimine göre hepimiz bazı burçların özelliklerini daha fazla taşıyoruz.

Örneğin, bir kişinin Güneş burcu İkizler, yükselen burcu Boğa, Ay burcu ise Balık olabilir. Birkaç gezegen (özellikle Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter veya Satürn) de Aslan burcunda ise kişi Aslan özelliklerini de gösterir. Varsayalım Mars da Yükselen burçta yer alıyor, Mars Koç burcunun yöneticisi olduğundan ve Yükselen burç kişiliğimizi gösterdiğinden, kişi Koç özelliklerini de taşır. Öyleyse etti mi size İkizler, Boğa, Aslan, Balık ve Koç, yani 5 burç.

Ayrıca Güneşle birleşen gezegen de ilgili burcun özelliklerine işaret eder, örneğin Güneş Satürn’le birleşiyorsa kişide Oğlak burcu da vardır. (Satürn Oğlak burcunun yönetici gezegeni)

Şimdi buna göre ABD Başkanı Donald Trump’ın yıldız haritasını inceleyelim.

Aşağıda Donald Trump’ın whole sign (tüm burç) ev sistemine göre çıkarılan yıldız haritası yer alıyor.

(Ev sistemleri astrolojide ayrı bir tartışma konusu ancak ben bu sistemi kullanıyorum. Merak edenler için Whole Sign Houses: The Oldest House System. Robert Hand kitabını tavsiye ederim.)

 

  • Donald Trump’ın yıldız haritasında Güneş İkizler burcunda, Yükselen Aslan ve Ay Yay burcunda yer alıyor.
  • 3 gezegen (Merkür, Venüs ve Satürn) Yengeç burcunda, 2 gezegen (Neptün ve Jüpiter) ise Terazi’de.
  • Pluto ile Mars Yükselen burçta yerleşmiş. Pluto Akrep’in, Mars ise Koç burcunun yöneticisi.
  • Güneş Uranüs’le birleşmiş, Uranüs ise Kova burcunun yöneticisi.

Yani, Donald Trump İkizler, Aslan, Yay ile birlikte Yengeç, Terazi, Akrep, Koç ve Kova burçlarının özelliklerini taşıyor. Burada dikkatimizi çeken şey haritada toprak burçlarının (Boğa, Başak, Oğlak) ya da toprak elementinin eksikliği, bir de Balık burcu eksik fakat 12. Evde (Balık burcunun doğal evi) 3 gezegen olduğundan Balık burcu eksikliği ortadan kalkıyor.

Kısacası, astroloji ben Boğa’yım, kaynım Koç, yengem Yengeç’ten biraz daha fazlası 🙂

error: Content is protected !!