Satürn Balık Burcunda- Burçlara göre etkiler

satürn balık burçlara göre7 Mart 2023- 25 Mayıs 2025

1 Eylül 2025- 14 Şubat 2026

İki yıldan fazla süredir Kova’da olan Satürn, 7 Mart 2023’te Balık’a geçiyor. 25 Mayıs 2025’e dek Satürn Balık burcunda olacak. 25 Mayıs 2025’te Koç’a geçecek. 1 Eylül 2025’te tekrar Balık’a dönecek. 14 Şubat 2026’ya dek.

Balık hayaller, idealler, mistik, fantastik konular, psikoloji, ruhsallık, din, sanat ve yaratıcılıkla ilgili.

Satürn Balık burcunda iken hayallerimiz gerçeklik testine tabi tutulacak. Hayallerimizi, ideallerimizi gerçeğe dönüştürmek için pratik ve disiplinli olmak, adım adım ilerlemek, çalışmak gerek.

Fazlasıyla hayalci ya da gerçeklerden kopuk olduğumuz noktalarda bir yerlere çarpabilir, gerçeklerle yüzleşip ayaklarımızı yere sağlam basmak durumunda kalabiliriz.

Başkalarına yardım etmek; hoşgörü, şefkat, anlayış geliştirmek; yaratıcılığımızı ortaya çıkarmak ve belirsizlikle barışmak, yeni bir düzenin kurulabilmesi için bazen kaotik bir dönemden geçmek gerektiğini kabul etmek iyi olabilir.

İçe dönmek için de mükemmel bir zaman.

Satürn Balık burcunda sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç: İç hesaplaşma

7 Mart 2023’te Satürn Balık burcunda, yıldız haritanızdaki son eve yani 12. Eve geçecek. 12. Ev bitişler ve kapanışlarla ilgili ve bu transit 1996 yılında başlayan döngünün sonuna geldiğinizi gösteriyor.

Günlük işlerden, koşuşturmadan uzaklaşmaya ve biraz yalnız kalmaya ihtiyacınız var. Yoga ve meditasyona başlayabilir, ruhsal ya da sanatsal çalışmalara katılabilirsiniz. Ne kadar meşgul olursanız olun, kendinize zaman ayırın.

Zira Satürn, hayatınızda bir dönemin kapanmakta olduğunu gösteriyor. Kontrolünüzde olmayan gelişmeler var, akışa uymak en iyisi. Adını koyamadığınız korku ve endişeler hayata güveninizi zayıflatabilir. Hayatınızda bazı şeyler bitiyor, değişiklik yapmanız gerektiğini hissediyor fakat ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Düşünce ve duygularınızı gözlemleyebilir, dış dünyadan uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Kendi içinize dönebilir, bugüne dek yaptıklarınızı sorgulayabilir, korkularla yüzleşebilirsiniz. Yeni projelere başlamak yerine yarım kalan işleri tamamlayın, iç dünyanızla ilgilenin. Korku ve endişelerin çoğu bilinçdışından geliyor ve gerçekleşmeyecek. Bir döngünün sonuna geldiniz. Vaktini doldurmuş, sizin için geride kalmış olan şeyleri bitirme zamanı.

2025 Mayıs sonunda Satürn Koç burcuna geçecek ve hayatınızda 29 yıllık yeni bir dönem başlayacak.

2011-25 yılları arasında Balık burcunda ilerleyen Neptün, zaten uzunca bir süredir hayatın karmaşasından geri çekilme ihtiyacı duyduğunuzu gösteriyor. Neptün burada kendi evinde olduğundan bilinçaltı temizliği ve iyileşme için iyi bir dönemdesiniz. Geçtiğimiz yıllarda hem kendinize hem de başkalarına şefkatiniz arttı ve sezgileriniz güçlendi. 2023’te Satürn’ün de buraya geçmesi ile birlikte iç dünyanızda köklü bir temizlik yapacaksınız. Geçmişte olan ancak sizi halen etkilemeye devam eden olaylar geride kalacak. 2023 ve 2024 meditasyon ve derin düşünme için mükemmel bir zaman. Ancak bu süreçte bazen kontrolü bırakmaktan rahatsız olabilir, öfke ve kızgınlık yaşayabilirsiniz. Hassas, savunmasız ve her zamankinden yumuşak kalplisiniz. Hayal gücünüz yüksek ve yaratıcı çalışmalarda başarılı olabilir ya da gönüllü çalışmalarda yer alabilirsiniz.

Bu dönemde ruh, zihin, beden bağlantısını daha fazla fark edeceksiniz. Kendi sınırlarınızı korumanız ve “hayır” demeyi öğrenmeniz gerekebilir. Gizli konular ya da perde arkasında yaşananlar gündeme geliyor.

 

Yükselen Boğa: Arkadaşlıklar test ediliyor

7 Mart 2023’te Satürn Balık burcunda, yıldız haritanızda arkadaşlar ve gruplarla ilgili 11. Eve geçecek.

Önümüzdeki 3 yılda Satürn, geleceğe dair hedefler/idealler ile arkadaşlarla olan ilişkileri sağlam bir temele oturtmanız gerektiğini gösteriyor. Sosyal çevrenizdeki insanlar ve bu insanlarla ilişkiler önem kazanıyor. Yüzeysel çevrelerden ve arkadaşlardan uzaklaşacak, zamanınızı kimle, nasıl geçirdiğiniz konusunda seçici davranacaksınız. Arkadaşlarla ilgili sorunlar olabilir, bazı arkadaşlıklar güçlenirken bazıları bitebilir. Önem verdiğiniz arkadaşlara ya da bir grup, dernek, vb. daha çok vakit ayırabilirsiniz.

Son 3 yılda, 2020-22 arasında, Satürn yıldız haritanızda iş ve kariyerle ilgili 10. Evden geçti. Bu süreçte sizi oldukça zorladı, çok çalıştınız, yoruldunuz ve iş hayatında bazı sorunlarla karşılaştınız. Belki de işten ayrıldınız. Neyse ki Satürn 7 Mart 2023’te 10. Evden çıkıyor ve arkadaşlar, grup ve ideallerle ilgili 11. Eve giriyor. Bu daha kolay bir transit olduğundan rahatlayacaksınız. (Eğer Satürn yıldız haritanızla çok sayıda ters açı yapıyor ise durum değişebilir.) Gelecekle ilgili yeni hedefler ve planlar ufukta görünmeye başlayacak. 2020-22 arasında başladığınız işleri devam ettirmek ve ekip çalışmaları gündeme gelebilir.

2011 yılından beri Balık burcunda ilerleyen Neptün, uzunca bir süredir gelecekle ilgili olarak idealist ve umutlu olduğunuzu gösteriyor. Ancak o kadar iyimsersiniz ki hayal kırıklığı yaşamış, çevrenizdeki bazı kişilerin göründüğü gibi olmadığını fark etmiş olabilirsiniz. Belki de yardım organizasyonlarına ya da ruhsal çalışmalara katıldınız.

2023’te Satürn’ün de Balık’a girmesiyle birlikte arkadaşlar ve gruplarla ilgili konular önem kazanıyor.  Bazı insanları hayatınızdan tamamen çıkarabilir, ruhsal, mistik veya dindar kişilerle ya da sanatçılarla tanışabilir, grup içerisinde uyumlu davranabilir ve diğer insanları bir araya getirebilirsiniz. Arkadaşlar, tanıdıklar, sosyal çevre ya da grup ve dernekler ideallerinizin değişmesinde rol oynayacak. Uç durumlarda alkolik, uyuşturucu bağımlısı, tuhaf ve dengesiz bireyler hayatınıza girebilir. Arkadaşlarınız farklı davranmaya başlayabilir, tuhaf davranabilir, yalan söyleyebilir ve sizi aldatabilir. Arkadaş grupları dağılabilir. Geleceğe dair umutlarınız da gerçeklik testine tabi tutulacak, ayaklarınızı yere sağlam basmanız ve gerçekleşmesi mümkün olmayan hayallerden vazgeçmeniz gerekiyor. Bazı hedef ve planlarınızın ütopik olduğunu fark edebilirsiniz.

 

Yükselen İkizler: Kariyer, iş, başarı

7 Mart 2023’te Satürn Balık burcunda, yıldız haritanızda iş hayatı, kariyer ve sorumlulukları gösteren 10. Eve geçecek.

Önümüzdeki 3 yıl uzun vadeli hedeflere ve iş hayatında başarılı olmaya odaklanacaksınız. İşinizde yükselebilir, terfi edebilir, önemli bir pozisyona gelebilir, tanınabilirsiniz. Eğer alanında tanınan, başarılı biriyseniz, bilgi ve deneyiminizi paylaşmak için aranan bir konuma geleceksiniz. Büyük ihtimalle, sorumluluklarınız artacak ve çok çalışmanız gerekecek. Yine de, iş hayatında bazı engellerle karşılaşabilirsiniz ve işler sizin istediğiniz hızda ilerlemeyebilir. İşle ilgili sorumluluklar nedeniyle yorulabilir; iç dünyanızı, evinizi, ailenizi ihmal edebilirsiniz.

Diğer yandan, kariyer ve meslek hayatında yanlış seçimler, sorumlulukları yerine getirmemek ve gereken çabayı sarf etmemek gibi durumlar varsa, bunların sonuçları ile yüzleşmek gerekecek. Eğer işiniz size ve yeteneklerinize uygun değilse, yön değiştirebilir, işten ayrılmaya karar verebilirsiniz.

2011-25 arasında Balık burcunda ilerleyen Neptün, bir süredir iş hayatı ve başarıya bakışınızda içten içe önemli bir değişim yaşadığınızı gösteriyor. Artık daha idealistsiniz. Kariyerinizi sadece bir geçim kaynağı olarak görmeyi bıraktınız ve yaptığınız işte daha fazla anlam aramaya başladınız. Kafa karışıklığı ve ne yöne gideceğini bilememek de söz konusu. Kariyerinizde hassas ve savunmasızsınız ve yöneticilerden kaynaklanan yanılgılara dikkat etmelisiniz. Eğer kendinize uygun olmayan bir işteyseniz, emekli olmaya veya istifa etmeye karar verebilirsiniz. Skandallar da olası. Müzisyen, sanatçı, sinemacı ve yaratıcı tipler için ise mükemmel bir zaman. Gönüllü çalışmalar için de öyle. Din, astroloji, ruhsal konularla ilgili bir kariyerde de başarılı olabilirsiniz.

Satürn’ün Balık burcuna geçmesi ile birlikte içten içe yaşadığınız anlam arayışı somut ve görünür hale gelebilir. Mesleğinizi değiştirme isteğiniz yüzünden iş hayatındaki mücadele artabilir. İşle ilgili olarak geliştirmeniz gereken yönlerin üzerine gidin. Hedeflerinizi gerçekleştirebilmek için başarı ile ilgili korkularınızı aşmanız gerekiyor. Bu dönemde, uzun çalışma saatleri gündeme gelebilir, hayatınızın diğer alanlarında bazı fedakârlıklar yapmanız gerekebilir.

 

Yükselen Yengeç: Yurtdışı, eğitim, seyahat

7 Mart 2023’te Satürn Balık burcunda, yıldız haritanızdaki eğitim, seyahat ve ideallerle ilgili 9. Eve geçecek.

Son 3 yıldır önemli bir dönüşüm yaşadınız ve maddi ya da manevi olarak zor günler geçirdiniz. Satürn, 2020-22 arasında yıldız haritanızda ortak finansal konular ve yakın ilişkilerle ilgili 8. Evden geçti. Bu süreçte yakın ilişkilerde önemli dersler aldınız, hayatı sorguladınız, korku ve bağımlılıklarla yüzleştiniz. Belki bazı ilişkiler sona erdi, duygusal ya da finansal olarak sizi destekleyen kişiler geri çekildi.

7 Mart 2023’te ise Satürn burcunuzla uyumlu olan Balık’a giriyor ve 2026 yılına dek burada olacak. Emeklerinizin karşılığını alacak, başarılı sonuçlar elde edeceksiniz.

Yavaş ama emin adımlarla ilerleyecek, iyi hesaplanmış riskler alarak düşüncelerinizi gerçeğe dönüştüreceksiniz. Bu nispeten daha kolay bir transit, (eğer Satürn yıldız haritanızla çok sayıda ters açı yapıyor ise durum değişebilir) kendinizi geliştirecek ve daha rahat ilerleme kaydedeceksiniz.

Bu dönemde idealleriniz, görüş ve inançlarınız test edilecek. Bilgi ve deneyiminizi artırmanız ve düşüncelerinizi sağlam bir temele oturtmanız gerekiyor. Üniversiteye dönebilir, akademik çalışmalar yapabilir, eğitim alabilirsiniz. Ya da siz eğitim vermeye, öğrendiklerinizi aktarmaya başlayacaksınız. Yazabilir, sosyal medyadan yazdıklarınızı paylaşabilirsiniz. İş için seyahat edebilir ya da işiniz dolayısıyla başka bir şehre veya ülkeye taşınabilirsiniz. İş ya da başka sebeplerle uzun seyahatlere çıkabilir, yasal meselelerle uğraşabilirsiniz.

2011-25 arasında Balık burcunda ilerleyen Neptün, uzunca bir süredir hayata ilişkin görüşlerinizin değiştiğini, aslında yumuşadığını gösteriyor. Din ya da felsefe ile ilgilenmek, yaşamın anlamını aramak, bir guruyu takip etmek ya da ruhsal bir harekete katılmak hatta bu amaçla seyahat etmek söz konusu olmuş olabilir. Aşırı iyimser olduğunuzdan uç durumda sahte gurular, tarikatlar ve dinci şarlatanlar tarafından kandırılabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllarda yaşama ilişkin temel görüşlerinizin yüzeysel ya da geçersiz olduğunu fark ettiniz ve yeni inanç ve görüşler benimsediniz. Satürn’ün de buraya geçmesi bakış açınızın yerli yerine oturmasını ve düşüncelerinizin netleşmesini sağlayacak. Hayatla ilgili anlayışınız derinleşiyor ve yaşadıklarınızı sorgulamanız anlam kazanıyor.

 

Yükselen Aslan: İçsel dönüşüm, ruhsal temizlik

7 Mart 2023’te Satürn Balık burcunda, yıldız haritanızda yakın ilişkiler ve finansal ortaklıklarla ilgili 8. Eve geçecek.

Burası Akrep burcunun doğal evi, yani derinleşmeniz gerekiyor. Yakın ilişkilerde varsa partnerinizle yaşadığınız sorunlar görmezden gelemeyeceğiniz bir noktaya gelecek ve bunları çözmek durumunda kalacaksınız.

Satürn 8. Evde hayatınızda büyük değişimleri ve diğer insanlarla daha yakın ilişkileri, ortaklıkları gündeme getiriyor. Partnerinizle birlikte yaşamaya, evlenmeye, aile kurmaya ya da finansal bir ortaklığa girmeye karar verebilirsiniz.

Eğer kafanızda partneriniz ya da ortağınızla ilgili soru işaretleri varsa tedbirli olmak ve bunları çözmeye odaklanmak, önümüzdeki yıllarda daha büyük sorunlar yaşamanızın önüne geçecek. Sevdiklerinize açık davranmakta zorlanabilir, başkalarıyla duygusal olarak bütünleşmekte ya da parasal konularda başkalarına güvenmekte sorun yaşayabilirsiniz. Duygusal ya da finansal olarak sizi destekleyen kişiler geri çekilebilir.

Bu süreçte iç dünyanızda güvenle ilgili problemler ve geçmiş travmalar açığa çıkabilir, hayatı daha fazla sorgulayabilir, ruhsal konulara ve metafiziğe ilgi duyabilirsiniz. Bir terapistle çalışmak, korku ve bağımlılıklarla yüzleşmek için iyi bir dönem. Kontrol edemeyeceğiniz şeyleri ya da çevrenizdeki insanları kontrol etmeye çalıştığınızı fark ediyor, takıntılarınızı anlamaya başlıyorsunuz. Hayatı sorgulamanız gücünüze sahip çıkmanıza ve olgunlaşmanıza neden oluyor.

Satürn, 2023-25 arasında, ortak finansal konuları sağlam bir temele oturtmanız gerektiğini gösteriyor. Eşinizin mali durumu, borç, alacak, vergi, miras, sigorta, yatırım ve kredilerle ilgili sorun, engel ve gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Para ile ilgili konularda tedbirli davranmalısınız. Sağlam ve uzun vadeli yatırımları değerlendirebilir, iş dışında size gelir getirecek alanlar bulabilirsiniz ancak hızlı sonuçlar beklemeyin.

2011-2025 arasında Balık burcunda ilerleyen Neptün, uzunca bir süredir içten içe ince bir değişim yaşadığınıza işaret ediyor. Metafizikle ilgileniyor, hayatın anlamı üzerine düşünüyorsunuz. Satürn’ün de Balık’a geçmesiyle iç dünyanızda büyük bir dönüşümün eşiğine geliyorsunuz. Derinlerde gömülü korkular yüzeye çıkacak.

Hayatınızda bir dönem bitiyor, yeni bir dönem başlıyor. Uç durumlarda sevdiğiniz birinin ölümü sizi derinden sarsabilir. Boşanma, işten ayrılma, yatırımların değer kaybetmesi vb. nedeniyle parasal zorluk, kayıp yaşayabilirsiniz. Özellikle ters açılarda ortak parasal konularda yanılma, aldanma, aldatılma, yanlış yönlendirilme olabilir.

 

Yükselen Başak: İkili ilişkiler mercek altında

7 Mart 2023’te Satürn Balık burcunda, yıldız haritanızda ikili ilişkilerle ilgili 7. Eve geçecek. Hem iş hem de özel hayatınızda ilişkiler önem kazanacak. Satürn, partneriniz, yakın dostlarınız ya da iş ortağınızla ilişkinizi sağlam bir temele oturtmanız gerektiğini gösteriyor. Eğer bir beraberliğiniz varsa, sorumluluklar öne çıkacak ya da ilişkiniz ciddileşecek ve bir karar vermeniz gerekecek. Sevgilinizle birlikte yaşamaya karar verebilir, nişanlanabilir ya da evlenebilirsiniz.

Yüzeysel ilişkilerden uzaklaşacak, ciddi ve kalıcı bir ilişkiye girmek isteyeceksiniz. İlişkiler hakkında daha fazla düşünecek ve ne istediğinizi sorgulayacaksınız.

Neptün zaten 2011-2025 arasında karşıt burcunuz Balık’ta ilerliyor, 2023’te Satürn de ona eşlik etmeye başlıyor, bu ilişkiler açısından oldukça önemli. Geçtiğimiz yıllarda yakın ilişkilerde normalden daha fazla karmaşa ve yanlış anlama yaşadınız. İlişkilerde objektif olmanız zor. Muhtemelen hassas ve romantiksiniz. Hem aşk hem iş ilişkilerinde aldanmak, aldatılmak, yanılmak ya da ihanet söz konusu olabilir. Belki de sevdiğiniz ya da birlikte çalıştığınız bir kişinin zannettiğiniz gibi olmadığını anladınız ve hayal kırıklığına uğradınız.

2023’te Satürn de Balık’a geçince dikkatli olmanız gerek. İkili ilişkilerde sorunlar görmezden gelemeyeceğiniz bir noktaya geliyor. Uç durumlarda partneriniz garip davranabilir, alkol, uyuşturucu alabilir, gizli aşk yaşayabilir. Davalar ve anlaşmalar açısından da kötü bir zaman. Eğer yalnızsanız, evli ya da size uygun olmayan birine aşık olabilirsiniz.

Karşınızdaki kişi size ayna tutabilir, ilişkilerde yaşadığınız zorluklar kendinizi tanımanıza ve geliştirmenize yarayabilir. Partneriniz, yakın bir dostunuz ya da ortağınız bilinçaltında farkında olmadığınız yaraları, korku ve kalıpları tetikleyebilir, bu sayede bunları fark edip iyileştirebilirsiniz. Önümüzdeki 3 yılda ikili ilişkilerde sizi engelleyen ve kendi kendinizi sabote etmenize sebep olan korkuları, ilişkilerinizi uzun yıllardır baltalayan kalıpları fark edecek ve bunların dışına çıkacaksınız.

Bir birlikteliği olan ya da evli yükselen Başaklar’ın birliktelikleri sınavdan geçecek. Artık hayata eşinizle aynı pencereden bakmıyorsunuz ya da bazı sorunlar görmezden gelemeyeceğiniz bir boyuta geldi. Bu sorunları aşmanız ve birlikteliğinizin daha da güçlenmesi mümkün. Ancak ilk etapta biraz zorlu bir süreç yaşayabilirsiniz. İş, seyahat, ailevi ya da başka sorumluluklar nedeniyle eşinizden bir süre ayrı kalmanız da olası.

 

Yükselen Terazi: İş, sağlık, günlük rutin

7 Mart 2023’te Satürn Balık burcunda, yıldız haritanızda sağlık, gündelik işler ve günlük rutininizi gösteren 6. Eve geçecek.

Şimdi hayatınızda öncelikleri belirleme ve odaklanma zamanı. İşyerinde sorumluluklarınız artıyor. Zor ya da sıkıcı bir iş ya da iş ortamı, işten bunalmak, kötü çalışma koşulları, çok çalışmak, işle ilgili endişeler söz konusu olabilir. İşteki performansınızla ilgili baskı hissedebilirsiniz.

Günlük hayatınızda artan sorumluluklar, yapılması gereken işler var. Daha üretken, planlı ve düzenli olmayı öğreneceksiniz. Vaktinizi ve enerjinizi boşa harcamayın. Günlük hayatınızı organize edin ve size en çok fayda sağlayan işlere yoğunlaşın. Bu dönemde çalışmanız ve işinizde ustalaşmanız, ileriki yıllarda kariyerinizde yükselmenize ve amaçlarınızı gerçekleştirmenize yardımcı olacak.

2011-2025 yılları arasında Balık burcunda ilerleyen Neptün, son yıllarda işinizde disiplini ve odağınızı kaybettiğinizi gösteriyor. Hayatınız angaryalarla ya da çok çalışarak geçiyor. Artık sadece para kazanmak sizi tatmin etmiyor, iş hayatında daha fazla anlam arıyorsunuz. Daha yaratıcı ve idealistsiniz.

Neptün burada iken bünyeniz zehirlenmelere, ilaçlara, alkol ve uyuşturucuya karşı hassas. Sizi normalden daha fazla etkileyebilir. Hastalıklar yavaş ve sinsice gelişebilir. Özellikle Satürn’ün de buraya geçişi ile birlikte sağlık problemleri ortaya çıkabilir. Sağlığınızla ilgili sebepler yaşam tarzınızı ve/veya işinizi değiştirmenizi gerektirebilir. Olumsuz alışkanlıklardan kurtulup sağlıklı ve verimli rutinler oluşturacaksınız. Alternatif yöntemler, doğal ilaçlar da iyi gelebilir.

Tıp, şifa, sosyal hizmetler, yoga, mindfulness ya da sinema, fotoğraf, sanatla ilgili bir kariyere başlamak için iyi bir zaman. Eğer sevdiğiniz ve karakterinize uygun bir iş yapıyorsanız, çok çalışabilir, yeteneklerinizi geliştirebilir, sağlam adımlar atarak başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Eğer işinizi değiştirmek istiyorsanız, bunun için harekete geçebilirsiniz ancak eğitim almanız ve deneyim kazanmanız gerekebilir.

 

Yükselen Akrep: Yaratıcılığınız ortaya çıkıyor

7 Mart 2023’te Satürn Balık burcunda, yıldız haritanızda aşk, çocuklar, yaratıcılık ve kendini ifade ile ilgili 5. Eve geçecek.

2020-22 yılları arasında Satürn Kova burcunda iken zor bir dönemden geçtiniz. Hayatınızda yeni bir temel attınız, ev, aile ve iç dünyanızla ilgilendiniz. Kendinizi güvende hissetmekte zorlandınız; bilinçaltı korkular ve bastırdığınız duygular ortaya çıktı; duygusal sorunlarla yüzleşmek, olgunlaşmak ve büyümek durumunda kaldınız. Satürn’ün 4. Evden geçişi hiç kolay bir transit değil, 7 Mart 2023’te bu dönem geride kalıyor ve nispeten rahatlıyorsunuz.

2023-25 arasında Satürn, sizi aşk, eğlence, hobiler, keyifler ve çocuklarla ilgili olarak etkiliyor. Yaratıcı enerjinizi odaklamanız gerekiyor. Eğer sanatçı ya da oyuncuysanız, yeteneklerinizi geliştirebilir, yaratıcılığınızı ortaya çıkarabilir, alanınızda tanınabilir ve başarılı olabilirsiniz. Ancak hızlı sonuçlar beklemeyin, adım adım ilerleyin, kendinizi geliştirin ve sabırlı olun.

Hobileriniz ile disiplinli bir şekilde ilgilenebilir, belki bir hobinizi işe dönüştürebilirsiniz. Hayatı çok ciddiye alabilir, eğlenmeyi unutabilirsiniz. Aşkta bazı zorluklar olabilir, eğer yalnızsanız, kalıcı bir ilişkiye girmek isteyeceksiniz. Eğer bir ilişkiniz varsa, sağlam bir temele oturabilir. 2023 Mayıs’ta Jüpiter Boğa burcuna yıldız haritanızda 7. Eve geçiyor ve size ikili ilişkilerden yana şans getiriyor. Evlenebilir ya da çocuk sahibi olabilirsiniz.

Satürn burada çocuk sahibi olmayı ve çocuklarla ilgili sorumlulukları gösterebilir. Çocuğunuz varsa eğer, onunla daha fazla ilgilenmeniz, daha dikkatli ve organize olmanız gerekecek.

Neptün 2011-25 yılları arasında Balık burcunda ilerliyor, son 10 yıldır kendinizi ifade etme şekliniz ve aşka yaklaşımınız yumuşuyor. Egonuz çözülüyor, daha özverili ve şefkatlisiniz. Aşkta aşırı duygusal kararlar verdiniz. Belki de alkol, uyuşturucu gibi bağımlılıklar ya da haz/eğlence arayışı, bir partiden diğerine koşmak hayatınızı olumsuz etkiledi.

Satürn’ün de buraya geçmesiyle birlikte aşkta sorunlar yaşayabilir, uç durumlarda size uygun olmayan, evli ya da psikolojik veya alkol, uyuşturucu gibi sorunları olan birine aşık olabilirsiniz. Aşık olduğunuz kişi göründüğü gibi olmadığından hayal kırıklığı da olası. Kumardan, spekülasyondan ve bilmediğiniz yatırımlardan uzak durun.

 

Yükselen Yay: Hayatınızda yeni bir temel atıyorsunuz

7 Mart 2023’te Satürn Balık burcunda, yıldız haritanızda ev, aile ve iç dünyanızla ilgili 4. Eve geçecek.

Önümüzdeki 3 yılda duygusal olarak olgunlaşacağınız bir sürece giriyorsunuz. Çocukluktan gelen koşullanma ve bağımlılıkların dışına çıkacak, hayatınızda yeni bir temel oluşturacaksınız. Bu çok kolay bir transit değil. Buna benzer bir dönemi 2015-17 yılları arasında yaşadınız, o zaman Satürn Yay burcundaydı.

Ailenize daha fazla vakit ayırmanız gerekebilir. Aile ile ilgili meseleler öne çıkacağı için işinize odaklanmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Evde rahat hissetmeyebilir, bunalabilirsiniz. Ev, aile ile ilgili sorumluluklar artıyor.

Belki çocuklarınız evden ayrılabilir ve zamanın ne çabuk geçtiğini düşünebilirsiniz. Anne babanızın sağlık sorunları ya da sizi duygusal olarak zorlayan durumlar olabilir.

Satürn 4. Evde iken kendinizi ihmal ettiğinizi fark edebilirsiniz. Kendinize iyi bakın, duygu ve düşüncelerinize vakit ayırın, yazın, konuşun, gerekirse bir terapistle çalışın. İçsel olarak büyük bir değişim yaşıyorsunuz. Bilinçaltı korkular, bastırdığınız duygular yüzeye çıkıyor, iç dünyanıza yönelme, kulak verme gereği var. Sizi engelleyen inanç ve korkularla yüzleşiyorsunuz. Güvensizlikler yüzeye çıktığından, cesaretiniz kırılabilir, dış dünyadan geri çekilmek, sorumluluklardan uzaklaşmak isteyeceksiniz. Kariyerinizle ilgili sorun ve gecikmeler olabilir.

2011-25 yılları arasında Neptün Balık burcunda ilerliyor ve son 10 yılda eviniz, aileniz ve iç dünyanızla ilgili hassasiyetlere, karmaşa ve belirsizliklere işaret ediyor. Çocukluk kalıpları, şartlanmaları çözülüyor. Evde, ailede birtakım çözülmeler yaşamış, hatta zaman zaman bunalıma girmiş olabilirsiniz.

Satürn’ün de Balık burcuna geçmesiyle önemli bazı meselelerin çözüleceği, ev ve aileyle ilgili taşların yerine oturacağı bir dönüm noktasına geliyorsunuz. Bu kolay bir dönem olmayabilir ancak bu sürecin sonunda fiziksel ve psikolojik olarak hayatınızda yeni bir temel oluşturmuş olacaksınız. Başka bir ülkeye, şehre ya da eve taşınabilirsiniz. Aile içi ilişkilerde sorumluluk ve rollerde değişim yaşanabilir. İç huzurunuzu korumakta zorlanabilirsiniz çünkü bazı şeyleri tamamen geride bırakıyorsunuz. İçsel gücünüzün farkına varma sürecindesiniz.

 

Yükselen Oğlak: Zihinsel çalışmalar, iletişim

7 Mart 2023’te Satürn Balık burcunda, yıldız haritanızda iletişim, fikirler ve yakın çevreyle ilgili 3. Eve geçecek.

2020-22 arasında Satürn para ile ilgili sizi etkiledi, bütçe yapmanız, harcamalarınıza dikkat etmeniz ve tutumlu olmanız gerekti. Bazı yükselen Oğlaklar yavaş ama istikrarlı bir şekilde gelirini arttırdı, maddi durumunu iyileştirdi. Ancak eğer kazandığınızdan fazla harcayıp bütçenize dikkat etmediyseniz, maddi sorunlar yaşamış olabilirsiniz. Bu dönemde para ile ilgili korkularla yüzleştiniz. Neyse ki Satürn 7 Mart 2023’te finansal konularda sizi rahat bırakıyor.

2023-25 arasında Satürn yıldız haritanızda zihinsel çalışmalar ve kardeşlerle ilgili 3. Evden geçiyor. Bu son 5 yıla kıyasla (Satürn’ün 1. ve 2. Evden geçişi) nispeten rahat bir dönem. Eğer yazar, öğretmen, öğrenci ya da konuşmacı iseniz yeteneklerinizi geliştirebilir ve çevrenizde etkili olabilirsiniz. Günlük iletişimleri ciddiye alacak, zihninizin çalışma şeklini ve düşünce biçiminizi sağlam bir temele oturtacaksınız. Yakın çevrenizde ciddi, çalışkan kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Zamanınızı verimli kullanmak istiyor, dinlemeyi ve kendinizi etkili bir şekilde ifade etmeyi öğreniyorsunuz.

İşle ilgili eğitimlere katılabilir ya da kendiniz seminer verebilirsiniz. Zihinsel uğraşlar önem kazanıyor, çeşitli kurslara gidecek, disiplinli bir şekilde çalışacaksınız. Bazı konularda araştırma yapabilir, yazabilirsiniz.

Kardeş/yakın akraba ve komşularla olan bazı ilişkilerde sorunlarla karşılaşacak, bazı ilişkilerin ise güçlendiğini göreceksiniz.

2011-2025 yılları arasında Balık burcunda ilerleyen Neptün, son 10 yıldır yıldız haritanızda iletişim, fikirler ve yakın çevreyle ilgili 3. Evden geçiyor. Düşünce biçimi ve iletişiminiz değişiyor. Sezgisel ve duyarlısınız. Bakış açınız genişledi ve resmin bütününü görmeye çalışıyorsunuz. Astroloji, metafizik, meditasyon ya da ruhsal konulara merak salmış olabilirsiniz.

2023’te Satürn de Neptün’e eşlik etmeye başlıyor. Fikirleriniz netleşiyor, düşünceleriniz derinleşiyor. Yakın çevrenizde sorumluluk alabilir ve etkili olabilirsiniz.

 

Yükselen Kova: Para, güvenlik

7 Mart 2023’te Satürn yıldız haritanızda maddi güvenlik, varlıklar ve değerlerle ilgili 2. Eve geçecek.

2020-22 arasında Satürn Kova’da iken hayatınızda yeni bir dönemin başladı. Bu süreçte bazı yükselen Kovalar evlendi, çocuk sahibi oldu, bazıları yeni bir işe başladı ve yeni sorumluluklar aldı, bazıları boşandı ya da uzun süreli ilişkilerini bitirdi, bazıları ise işinden ayrıldı. Bazı yükselen Kovalar için ise sağlık problemleri gündeme geldi. Satürn 7 Mart 2023’te Kova’dan çıkacak ve uzun bir süre daha -yaklaşık 26 yıl- burcunuzu ziyaret etmeyecek.

Satürn önümüzdeki 3 yılda yıldız haritanızda finansal konular, özdeğer ve değer verdiğiniz şeylerle ilgili 2. Evden geçiyor. Finansal konuları sağlam bir temele oturtmanız gerekiyor. Değer verdiğiniz şeyleri gözden geçiriyor, hak ettiğiniz kadar kazanıp kazanmadığınızı sorguluyorsunuz. Çalışmanızın karşılığında daha fazlasını hak ettiğinizi düşünüyor ve gelirinizi arttırmak istiyorsunuz. Finansal durumunuzda ani değişiklikler beklemeyin ancak yavaş ama istikrarlı bir şekilde gelirinizi arttırabilir, maddi durumunuzu iyileştirebilirsiniz. En iyisi, gereksiz harcamaları azaltın, risk almaktan kaçının ve bütçe yapmaya başlayın. Şimdilik bazı lüksleri ve harcamaları ertelemek ve hayatınızda maddi olarak sağlam bir temel oluşturmaya odaklanmak daha iyi.

Değerleriniz değişebilir, sahip olduğunuz bazı şeyleri elden çıkarmak, tüketimden uzaklaşmak ve sadeleşmek isteyebilirsiniz.

2011-25 yılları arasında Balık burcunda ilerleyen Neptün, son 10 yılda değer verdiğiniz şeylerin ve maddi konulara yaklaşımınızın içten içe değiştiğini gösteriyor. Manevi değerlerin daha fazla farkındasınız. Ya da zenginlik için büyük bir arayışa girdiniz ve bu konuda hayaller kuruyorsunuz. Spekülasyon, kumar, kısa yoldan zengin olma planları ilginizi çekmiş olabilir. Dikkatli olun Satürn’ün de Balık’a geçmesiyle birlikte zarara uğrama riski artıyor, birikimlerinizi çarçur edebilirsiniz ya da maddi durumunuz dalgalanabilir.

Olumlu etkilerde sanatsal, ruhsal uğraşlardan para kazanabilirsiniz. Bilinçaltında parayla ilgili sizi engelleyen inanç ve korkuların farkına varabilir ve bunları değiştirebilirsiniz. Parayı, zamanı ve kaynakları verimli kullanmayı, maddi konuları daha iyi idare etmeyi öğreniyorsunuz.

 

Yükselen Balık: Sorumluluk alma zamanı

7 Mart 2023’te Satürn Balık burcunda, yıldız haritanızda kişilik, sağlık ve başlangıçları gösteren 1. Eve geçecek.

Kendinizi daha iyi tanıyacak, kim olduğunuzu, yeteneklerinizi, sınırlarınızı daha iyi göreceksiniz. Sorumluluklarınız artabilir, yeni şeylere başlayabilir, yeni kararlar alabilirsiniz. Sorumluluk almanız, çalışmanız ve sabırlı olmanız önemli. Özgüveninizi yeniden inşa ediyorsunuz. Kimliğinizi yeniden tanımladığınız, şekillendirdiğiniz bir dönemdesiniz. Bu dönemde başlayan iş, proje veya hobiler ilerleyen dönemlerdeki kariyerinizin, işinizin ilk adımı olabilir. Uzun bir dönemin (28-29 yıl) başındasınız. Yaklaşık 7 yıl sonra hayatınızın, bu dönemde başladığınız şeyler etrafında şekillenmeye başladığını görebilirsiniz.

Satürn 1. Evde sorumluluk almayı, olgunlaşmayı ve büyümeyi gösteriyor. Bu dönemde sorumlulukları ihmal etmek olumsuz sonuçlarla karşılaşmanıza neden olabilir, iş ya da özel hayatınızda problem çıkabilir.

2023’te sağlığınız ve bedeninizle ilgili konular gündeme gelebilir. Yorgunluk, stres, enerji düşüklüğü ve karamsarlık söz konusu olabilir. Enerji seviyenizi yükseltmek ve kendinizi hem ruhsal hem de bedensel olarak beslemek için ne yapabilirsiniz? Beslenmenize dikkat edin ve iyi hissetmenizi sağlayacak aktivitelere zaman ayırın.

2011-25 arasında Balık burcunda ilerleyen Neptün, son 10 yılda kişiliğinizin yumuşadığını, görünüşünüz, alışkanlıklarınız, durumlara ve insanlara yaklaşım tarzınızın değiştiğini gösteriyor. Daha duygusal, sezgisel, hassas ve algılayıcısınız. Çevrenizden daha çok etkileniyor ve diğerleri ile empati kuruyorsunuz. İdealistsiniz ve yoga, meditasyon, astroloji, ruhsal çalışmalar ya da müzik, resim, sinema, fotoğraf veya sanatla ilgileniyorsunuz. Belki de zaman zaman kafa karışıklığı, kararsızlık yaşadınız ve son yıllarda fazlasıyla hayal kurdunuz. Ya da diğer insanların sizi sömürmesine, kullanmasına ve iyi niyetinizi suiistimal etmesine izin verdiniz. Eğer alkol, sigara gibi bağımlılık sorunlarınız varsa, artmış olabilir.

2023’te Satürn’ün de Balık’a geçmesiyle birlikte ayaklarınızı yere sağlam basmanız, gerçekçi ve pratik olmanız ve sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Geçmiş yıllarda ihmal ettiğiniz konular varsa -sağlık, ilişkilerde sınır koymak, iş ya da para gibi- bunlar başınıza dert açabilir, sorunlarla yüzleşmeniz ve disiplinli olmanız gerekebilir.

 

error: Content is protected !!