Boğa Burcunda Yeni Ay: Hayat Güzeldir

guzel6 Mayıs’ta saat 22:30’da Boğa burcunda Yeni Ay var. Gökyüzünde halen 5 gezegen geri gidiyor fakat bu Yeni Ay Toprak burçlarını (Boğa, Başak, Oğlak) olumlu etkiliyor. Yeni Ay Jüpiter, Pluto, Neptün ve Ay düğümleri ile olumlu açı yapıyor, geri giden Merkür ile kavuşumda. Üstelik Venüs de Boğa burcunda yer alıyor ve Jüpiter ve Neptün ile olumlu açı yapıyor.

Daha önce başlamış ancak sonuçlanmamış projeler, işler, teklifler tekrar gündeme gelebilir ve olumlu sonuçlanabilir. Eski tanıdıklar, arkadaşlarla görüşebilir ya da uzun zamandır düşündüğümüz ancak ertelediğimiz ve harekete geçmediğimiz konularla ilgili olarak harekete geçebiliriz. Diğer yandan Mars’ın geri gidiyor olması tereddütleri ya da işlerin istediğimiz hızda ilerlemesinin zor olduğunu gösteriyor.

Geri giden gezegenler geçmişle ilgili düşüncelerin zihnimizi meşgul ettiğini anlatıyor. Elimizdeki işler ve projelerle ilgili elden geçirilmesi, tamamlanması, üzerinde düşünülmesi, yeniden değerlendirilmesi ve düzeltilmesi gereken noktalar var. Bu dönemde aksaklıklar ve ertelemelerle de karşılaşabiliriz. Ancak Yeni Ay elimizdeki işleri toparlamak, maddi konuları yoluna sokmak, bütçemize dikkat etmek ve projeleri sağlamlaştırmak için olumlu bir dönemde olduğumuzu gösteriyor.

Güneş 20 Mayıs’a kadar, Venüs 24 Mayıs’a kadar, Merkür ise ay boyunca Boğa burcunda olacak, tembellik ve keyfe, zevke, rahata düşkünlük olabilir. Maddi konular ve yatırımlar gündeme gelebilir. Merkür geri gittiğinden ödemelerle ilgili gecikme ve aksaklıklar yaşanabilir. Bütçemizi, yatırımlarımızı, finansal durumumuzu gözden geçirmek için iyi bir dönemdeyiz. Doğada vakit geçirebilir, güzel yemekler yapabilir, anı yaşayarak hayatın tadını çıkarabiliriz. Eşyalarımızı elden geçirebilir, sadeleşebilir ve kendimizi daha dingin hissedebiliriz.

Jüpiter 9 Mayıs’ta düzeliyor, bu tarihten sonra detaylara dikkat etmek, verimli çalışmak, yeteneklerimizi geliştirmek, hatalarımızı düzeltmek ve üretken olmak daha kolay olacak.

error: Content is protected !!