İkizler Burcunda Yeni Ay: Daldan Dala

kitap5 Haziran’da sabahın erken saatlerinde İkizler burcunda Yeni Ay var. Yeni Ay Venüs ile kavuşumda, Jüpiter, Satürn ve Neptün ile değişken burçlarda (İkizler, Başak, Yay, Balık) büyük kareyi oluşturuyor. Bilgi ve iletişim arayışı öne çıkıyor. Zihnimiz daldan dala atladığından huzursuz olabilir, tek bir konuya odaklanmakta zorlanabiliriz. Karşımıza çıkan yeni fırsatlara dair belirsizlikler, engeller, net olmayan durumlar var.

Yeni Ay Venüs ile kavuşumda ve Güneş Venüs kavuşumu 3-10 Haziran arasında devam edecek. Bu dönemde değişiklikten, hareket halinde olmaktan ve öğrenmekten keyif alıyoruz. Merak ettiğimiz konuları araştırabilir, bol bol okuyabilir ya da gezebiliriz. Aklımıza bir çok fikir gelse de kafamız karışabilir, zihnimiz bir konudan diğerine  atlayabilir. Odaklanmak ve derinleşmek zor, yüzeysel ilişkiler, konuşmalar, çabuk değişen şartlar söz konusu.

Bu durum en çok değişken burçları (İkizler, Başak, Yay, Balık), bu burçlarda yükselen, Güneş, Ay ya da çok sayıda gezegeni olan kişileri etkiliyor. Merkür’ün Boğa burcunda, Jüpiter ve Pluto ile üçgen açıda olması bazı fikirleri somutlaştımaya ve ayaklarımızı yere sağlam basmaya yarayabilir, dağılmamızı önleyebilir.

17 Nisan’dan beri geri hareket eden Mars 27 Mayıs’ta  Akrep burcuna girdi ve Haziran ayı boyunca da geri gidiyor. Mars’ın Akrep burcunda geri gidiyor olması, güçlü duyguları, hayatımızdaki belli konularda geçmişten gelen sorunları, bitirmemiz, tamamlamamız gereken işleri gösteriyor.

Önümüzdeki 2 hafta gezin, okuyun, diğer insanlarla konuşun, bilgi toplayın ve esnek olun. Akışla birlikte hareket edin, çözmeniz gereken sorunlar ya da tamamlamanız gereken işler varsa onları halledin.

17 Haziran’da Venüs, 20 Haziran’da Güneş Yengeç burcuna giriyor, Haziran ayının 2. yarısında daha duygusal olacak, ailemiz ve sevdiklerimizle daha çok vakit geçireceğiz.

error: Content is protected !!