Tutulma Mevsimi

Temmuz’da tutulma mevsimi başlıyor. Önümüzdeki 1,5 aylık dönemde 3 tutulma gerçekleşecek.

  • 13 Temmuz’da Yengeç’te Güneş Tutulması,
  • 27 Temmuz’da Kova’da Ay Tutulması,
  • 11 Ağustos’ta Aslan’da yine bir Güneş Tutulması var.

27 Temmuz’daki Ay Tutulması geri giden Mars’la, 11 Ağustos’taki Güneş Tutulması ise geri giden Merkür’le birleşiyor. Mars ve Merkür’ün geri hareketi + geri giden Mars ve Merkür ile birleşen tutulmalar hiç kuşkusuz önümüzdeki iki ayda bayağı toz kaldıracak. Halının altına süpürdüğümüz duygular, düşünceler ortaya çıkacak. Geçmişten gelen sorunların ve çözülmemiş problemlerin farkına varacağız. Aksaklık, erteleme ve gecikmeler olabilir, tekrar üzerinden geçmemiz ya da yeniden değerlendirmemiz gereken durumlarla karşılaşabiliriz. Bu dönemi iyi değerlendirip geçmişten gelen konuları temizleyebilir ve hayatımızda yeni bir sayfa açabiliriz.

27 Haziran’da geri gitmeye başlayan Mars, Temmuz ayı boyunca geri harekette ve Kova’da. (Mars 27 Ağustos’ta düzeliyor.) Mars 16-24 Temmuz arasında Güney Ay Düğümü ile birleşiyor ve 29 Temmuz-6 Ağustos arasında Uranüs ile ters açıda. Ayın 2. yarısında tepkisel davranabilir, kaza ve sakarlıklara yatkın olabiliriz.

10 Temmuz’a dek Aslan’da ilerleyen Venüs 10 Temmuz’da Başak’a geçiyor ve 7 Ağustos’a dek Başak’ta olacak. Venüs Temmuz’da Uranüs (11-12 Temmuz), Satürn (13-14 Temmuz), Jüpiter (21-23 Temmuz) ve Pluto (27-28 Temmuz) ile olumlu açı yapacak.

9 Mart’tan bu yana geri harekette olan Jüpiter ise 10 Temmuz’da düzeliyor. Bu tarihten sonra Jüpiter’in olumlu etkisini daha fazla gözlemleyeceğiz. 8 Kasım’a dek yıldız haritamızda Akrep burcunun yer aldığı alanda iyileşme ve büyüme/genişleme var.

13 Temmuz’da Yengeç’te Güneş Tutulması var. Güneş ve Ay, Plüton ile partil (tam) karşıt açıda olacak. Güç mücadeleleri ve ego çatışmaları akla geliyor ancak Tutulma Akrep’teki Jüpiter ve Balık’taki Neptün ile olumlu açıda. Tutulma haritasında Venüs, Satürn ve Uranüs büyük toprak üçgeni oluşturuyor. Yıldız haritamızda Yengeç burcunun bulunduğu alanda güçlü ve sağlam başlangıçlar, dönüşümler olacak. Duygusal iyileşme, yakın ilişkiler ve ailevi konular destekleniyor.

22 Temmuz’a dek Yengeç burcunda olan Güneş, 22 Temmuz’da Aslan’a geçiyor.

Temmuz boyunca Aslan’da ilerleyen Merkür, 26 Temmuz-19 Ağustos arasında geri gidiyor. Merkür 8 Temmuz itibariyle gölge döneme giriyor.

27 Temmuz’da Kova’da Ay Tutulması var. Bu riskli bir tutulma. Güney ay düğümü ve geri giden Mars ile kavuşumda, Uranüs ile sert açıda olacak. Tutulma, tutulmanın izlendiği ülkeler için doğal afet, ekonomik kriz ya da siyasi gelişmeleri gösterebilir. Bu sene gerçekleşen 5 tutulmadan sadece biri Türkiye’den izlenebiliyor. O da maalesef bu 🙁 Tutulma yıldız haritalarında sabit burçların (Boğa, Aslan, Akrep, Kova) 4 derecesi civarında (+/- 3 derece) gezegeni olan kişileri daha fazla etkiliyor. Ani, beklenmedik tepkiler, ilişkilerde kopmalar, kazalar, öfke patlamaları söz konusu olabilir. Temmuz’un 2. yarısı ve Ağustos’un ilk haftasını kapsayan 3 haftalık dönemde tepkilerimizin tonunu düşürelim.

error: Content is protected !!