Venüs İkizler Burcunda (3 Nisan – 7 Ağustos 2020)

2020’nin ilginçliklerinden (!) bir tanesi de Venüs’ün İkizler burcundaki sıradışı uzun hareketi. İkizler akciğerleri de sembolize ediyor. Ancak şimdi bunun sağlığa değil ilişkilere (ve paraya) yansımalarından bahsedeceğim.

Venüs, sevgi ve güzellik Tanrıçası olarak bilinse de parasal konuları da etkiliyor, ilişkilerimizi, zevklerimizi ve değerlerimizi de (nelerden keyif alıyoruz, hayatta neye değer veriyoruz) gösteriyor.

Venüs 3 Nisan’da İkizler burcuna geçti ve 7 Ağustos’a dek burada.

-Venüs normalde bir burcu yaklaşık 25 günde geçiyor ancak geri hareketi nedeniyle (13 Mayıs – 25 Haziran) 2020 yılında 4 ay İkizler’de olacak.-

Venüs İkizler’de iken sosyallik, flört, iletişim öne çıkacak. Her ne kadar evlere kapanmış olsak da online olarak bir araya geleceğiz ve iletişim halinde olmaktan keyif alacağız. Konuşmak, okumak, yazmak ve öğrenmekten mutlu olacağız, bilgi alışverişi ve mizah artacak.

Venüs İkizler’de duygusal değil zihinsel, zihinsel faaliyetlerden keyif alıyor, zekadan etkileniyor. Venüs için burada havai ve değişken de diyebiliriz.

Bu sene Jüpiter Oğlak burcunda hareket ediyor ve Oğlak’ta zayıf. Venüs de 13 Mayıs -25 Haziran arasında geri gidecek ve güçsüz. Jüpiter zenginlik, Venüs para demek (diğer anlamlarının yanı sıra), Jüpiter iyimser olmak, Venüs huzurlu, mutlu olmak anlamına geliyor. Bu dönemde hayattan keyif almak ve umutlu olmak zor, tahammülümüz, toleransımız azalacak, finansal kaygılar öne çıkacak.

Venüs’ün güçsüz ya da zararlı olduğu konumlar ilişkilere önem vermemeyi, manipülatif ya da bencil olmayı gösterir. Dinlenmek, keyif almak, şükretmek zordur.

Venüs yaklaşık 19 ayda bir geri gider. Geri giderken Güneş’le birleşir ve her 19 ayda bir yeni bir Venüs döngüsü başlar. İlişkilerde geçmişten gelen konular gündeme gelir, bazen de ilişkiler sarpa sarar.

Var olan, süregelen fakat görmezden geldiğimiz ya da büyütmediğimiz problemler su yüzüne çıkabilir, büyüyebilir. İkili ilişkiler, arkadaşlıklar, dostluklar test edilir. Bazı ilişkiler, arkadaşlıklar kötüye gidebilir, değer verdiğimiz şeyler değişebilir ve kendimize rağmen sürdürdüğümüz ilişkiler bitebilir.

Venüs’ün geri hareketi ilişkiler açısından romantik ya da sinir bozucu olabilir, eski aşklar, ilişkiler gündeme gelir. Eski sevgilinizle tekrar bir araya gelebilir ya da eski eşiniz ve yeni sevgilisiyle hiç ummadığınız bir yerde karşılaşabilirsiniz. Değersizlik duygusu, ilişkilerle ilgili yaralar su yüzüne çıkar.

Bu dönem, tutulma mevsimine de denk geliyor (5 Haziran, 21 Haziran, 5 Temmuz) ve 18 Haziran-12 Temmuz arasında Merkür de (Yengeç’te) geri gidiyor.

Gelişmeler hızlanabilir ve hem iş hem de özel hayatımızda dönüm noktaları yaşanabilir.

Venüs 22 derece İkizler’de geri gitmeye başlayacak ve 5 derece İkizler’de düzelecek. Eğer doğum haritanızda İkizler burcunun 5-22 derecesi arasında Güneş, Ay ya da Venüs varsa bu sizin için duygusal iyileşme ve kendi değerini fark etme dönemi. Sevgi, aşk ve özdeğer konuları öne çıkıyor.

Venüs’ün geri hareketi takip edildiğinde 8 yılda oluşan 5 geri hareket zodyakta yıldız şeklini oluşturur. 2012 yılında başlayan 8 yıllık Venüs döngüsü bu yıl sona eriyor. 2012’de başlayan döngü ilişkilerde yeni temaları ve sorunları gündeme getirdi. 8 yıldır bunlarla uğraştık ve artık bunlar geride kaldı. 3 Haziran 2020’de yeni bir döngü başlıyor.

error: Content is protected !!