Ay Düğümleri İkizler/Yay burçlarına geçiyor

6 Kasım 2018’den beri Yengeç/Oğlak aksında olan Ay düğümleri 5 Mayıs’ta burç değiştiriyor. Düğümler 18 Ocak 2022’ye dek İkizler/Yay aksında olacak. Kuzey ay düğümü İkizler, Güney ay düğümü Yay’da. (Tutulmalar da bu burçlara kayıyor, ilk tutulma 5 Haziran’da Yay burcunda olacak.)

Yurtdışı seyahat, turizm, dış ticaret, uluslararası ilişkiler, küreselleşme olumsuz etkileniyor. Küresel salgın yüzünden zaten duran yurtdışı seyahat, turizm gibi sektörlerin toparlanması 2022’yi bulabilir.

İletişim, veri yönetimi, bilgi teknolojileri, gazetecilik, yurtiçi ticaret ve yurtiçi turizm ise olumlu etkileniyor. Önümüzdeki dönemde yakın akraba, arkadaş ve komşularla daha çok görüşecek ve yakın çevremizdeki etkinliklere, aktivitelere katılacağız.

Kuzey düğüm İkizler’de, aşırı iyimserlikten ve risk almaktan kaçınmak gerek. Güncel olanla ilgilenmek, bilgi alışverişi, iletişim, okumak, yazmak, konuşmak ve dinlemek öne çıkıyor.

Hayatı fazla ciddiye almaktan uzak durup neşeye yer açmak, yavaşlamak ve başkalarıyla bağ kurmak iyi fikir.

Bu dönemde “Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir.” (Sokrates) sözü her zamankinden daha geçerli. Sezgiyle değil mantıkla hareket etmek, araştırmak, öğrenmek ve bilgi toplamak daha doğru.

Önyargılardan ve “ben haklıyım” düşüncesinden uzak durmak, yeni fikirlere ve deneyimlere açık olmak gerek.

error: Content is protected !!