Mars Koç Burcunda (28 Haziran 2020-7 Ocak 2021)

28 Haziran’da Mars Koç’a geçecek ve 7 Ocak 2021’e dek Koç’ta olacak. Yani, yılın 2. yarısını Koç’ta geçirecek. (Mars 10 Eylül-14 Kasım arasında geri gidecek. Mars geri giderken işler sarpa sarabilir, projeler aksayabilir, tartışma ve kazalar söz konusu olabilir.)

Mars Koç’ta, savaşçı ve mücadeleci, cesur hatta korkusuz. Düşünmeden hareket eden, bireysel ve aceleci yönleri de var.

Mars Koç’ta ilerlerken Oğlak’taki Jüpiter, Satürn ve Plüton ile sert açılar yapacak. Mars Koç’un Satürn ise Oğlak’ın yöneticisi. Mars cesareti artırıyor, isyan, başkaldırı, hatta gözü karalık getiriyor. Satürn ise sistemleri, yöneticileri ve kuralları gösteriyor. İkisi de oldukça güçlü durumda ve birbiriyle restleşiyor.

Covid-19 salgınının gözler önüne serdiği sistemik adaletsizlik ve polis şiddeti sonucu artan tepkiler ABD’de yüzyıllardır tüm dünyaya hakim olan beyaz erkek sistemini ve düşünce yapısını sarsıyor. Sistemin absürt bakış açısı ve uygulamaları iyice göze batmaya başladı. Mars’ın uzun süre kalacağı Koç’a geçmesi başkaldırı ve isyanın artacağına delalet.

Benzer ya da başka sebeplerle diğer ülkelerde de ayaklanmalar çıkabilir.

Oğlak’taki Jüpiter, Satürn ve Plüton ise bunun pek hoş karşılanmayacağını, otoriterliğin ve baskının artacağını gösteriyor.

Sert açılar ağırlıklı olarak Ağustos ve Ekim’de. Ekim daha karışık.

error: Content is protected !!