Venüs Aslan’da geri gidiyor

23 Temmuz- 4 Eylül arasında Venüs geri gidiyor.

Venüs normalde bir burçta yaklaşık 25 gün kalıyor ancak geri hareketi nedeniyle bu sene 4 ay kadar Aslan’da. 23 Temmuz- 4 Eylül 2023 arasında ise Venüs geri gidiyor. (Yaklaşık 18 ayda bir Venüs geri gidiyor. En son 19 Aralık 2021- 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Oğlak burcunda geri gitmişti.)

Venüs Aslan’da iken çocuklarla ilgili konulara ya da yaratıcı çalışmalara odaklanabiliriz. İlişkilerde eski inançlar, davranış kalıpları, hayal kırıklıkları açığa çıkabilir. Siz farkında olmadan karşınızdaki kişi bunları tetikleyebilir.

Venüs 8 yıl önce 25 Temmuz- 6 Eylül 2015 arasında yine Aslan’da geri gitmişti, o dönemde ne olmuştu, eğer hatırlıyorsanız bu günler için ipucu verebilir.

Bu dönemde ilişkilerde huzursuzluk, problemleri çözme gereği, güzellik ve estetikle ilgili takıntılar gündeme gelebilir.

Venüs geri giderken

 • İlişkinizdeki sorunları fark edebilir, konuşabilir, daha yakın ve derin bir ilişki kurabilirsiniz.
 • İlişkinizde mutlu olmanızı engelleyen kalıpları, oynadığınız rolleri, geçmişten gelen korkuları fark edebilirsiniz.
 • Size uygun olmayan biriyle olduğunuzu fark edebilir ve ayrılabilirsiniz.
 • Eski sevgili/eşle tekrar bir araya gelebilirsiniz.
 • İdeal ilişki arayışında olup gerçekleri görmekte zorlanabilirsiniz.
 • Sağlıksız ilişki kalıpları tekrar edebilir.
 • Tepkisel davranabilirsiniz.
 • Aslında sizin için uygun olmasa da eski sevgiliye geri dönmek isteyebilirsiniz.
 • İlişkide görmezden geldiğiniz sorunlarla yüzleşmek ve istemeseniz de ayrılmak durumunda kalabilirsiniz.
 • Ego çatışmaları yaşanabilir.
 • Bastırdığınız olumsuz duygular açığa çıkabilir.
 • Para ile ilgili endişelenebilir ya da gereksiz harcama yapabilirsiniz.
 • Hayattan keyif almakta zorlanabilirsiniz.

 

Ne yapmalı?

 • Estetikten ve kalıcı değişikliklerden uzak durun.
 • İlişkilerde alma-verme dengesine dikkat edin.
 • Partnerinizle konuşun, isteklerinizi söyleyin, kafanızın içini okumasını beklemeyin.
 • İlişkinizi ideal beklentilere göre değerlendirmeyin.
 • Basit, sıradan şeylerin ve günlük hayatın içinde keyif ve güzellik bulmaya çalışın.
 • Güzellik ve fiziksel görünüşle ilgili takıntı yapmayın. Önemli kararlar almayın.
 • Kendi içinize dönün. İlişkilerde davranışlarınızı, altta yatan motivasyonları, beklentileri, duyguları gözlemleyin.
 • Ego çatışmalarından uzak durun.
 • Bastırdığınız olumsuz duygular açığa çıkabilir. Terk edilme/reddedilme korkusu, değersiz, önemsiz, yalnız hissetmek gibi… dikkat edin.
 • Tepki vermeden önce sakinleşmek için kendinize zaman ayırın.
 • Gereksiz harcama yapmayın.
 • İlişkinizde sorun yaşasanız da kafanızı dağıtmak için ailenizle, arkadaşlarınızla görüşün, partnerinize odaklanmayın.
 • Yeni başlayan ilişkilerde karşınızdakini tanımak ve güvenmek için kendinize zaman verin.

 

Venüs’ün geri hareketi sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

 

Yükselen Koç: Aşk, yaratıcılık

Venüs 5 Haziran 2023’te Aslan burcuna yıldız haritanızda aşk, çocuklar, yaratıcılık ve kendini ifade ile ilgili 5. Eve geçecek ve 4 ay kadar burada olacak. (9 Ekim 2023’e dek)

Venüs normalde bir burçta yaklaşık 25 gün kalıyor ancak geri hareketi nedeniyle bu sene 4 ay kadar Aslan’da. 23 Temmuz- 4 Eylül 2023 arasında ise geri gidiyor. (Venüs, yaklaşık 18 ayda bir geri gidiyor. En son 19 Aralık 2021- 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Oğlak burcunda geri gitmişti.)

Venüs Aslan’da iken çocuklarla ilgili konulara ya da yaratıcı çalışmalara odaklanabilirsiniz.

23 Temmuz- 4 Eylül 2023 arasında Venüs yıldız haritanızda aşkla ilgili 5. Evde geri gidiyor, geçmişten gelen birkaç drama hazır olun. İlişkilerde eski inançlar, davranış kalıpları, hayal kırıklıkları açığa çıkıyor. Siz farkında olmadan karşınızdaki kişi bunları tetikleyebilir.

Venüs en son 8 yıl önce 25 Temmuz- 6 Eylül 2015 arasında yine Aslan’da geri gitmişti, o dönemde ne olmuştu, eğer hatırlıyorsanız bu günler için ipucu verebilir.

Eski sevgilinizle ya da eşinizle görüşebilirsiniz. Hâlâ çözmeniz gereken bazı sorunlar olsa da özellikle Eylül’den sonra ilişkiniz yoluna girebilir, bu sefer işler daha iyi gidecek gibi.

Belki de yeni biriyle tanışacaksınız ve tutkulu bir aşk başlayacak. Maalesef, Venüs geri giderken yoğun duygular ve kıskançlık ortaya çıkabilir. Sevgilinizin fazlasıyla kıskanç olması ya da sizin bu kişiyi kıskanmanız, ona güvenmekte zorlanmanız ve kendinizi tetikte hissetmeniz mümkün.

Eğer bu ilişkiye bir şans verirseniz, işler Eylül’den sonra düzelebilir-4 Eylül’de Venüs düz harekete geçiyor.

Eğer bir birlikteliğiniz varsa geçmiş sorunlar, çözülmeyen ancak halının altına süpürülen kırgınlıklar gündeme gelebilir. Bunları konuşabilir hatta evlilik terapisi veya çift terapisine gidebilir ve ilişkinizde daha mutlu, uyumlu bir döneme adım atabilirsiniz.

 

Yükselen Boğa: Ailevi konular

Venüs 5 Haziran 2023’te Aslan burcuna yıldız haritanızda ev ve aileyle ilgili 4. Eve geçecek ve 4 ay kadar burada olacak. (9 Ekim 2023’e dek)

Venüs normalde bir burçta yaklaşık 25 gün kalıyor ancak geri hareketi nedeniyle bu sene 4 ay kadar Aslan’da. 23 Temmuz- 4 Eylül 2023 arasında ise geri gidiyor. (Venüs, yaklaşık 18 ayda bir geri gidiyor. En son 19 Aralık 2021- 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Oğlak burcunda geri gitmişti.)

Venüs Aslan’dayken evde daha çok vakit geçirmeniz ya da evden çalışmanız gerekebilir. Taşınma ya da tadilatla uğraşabilir, dekorasyonla ilgilenebilir ve evinizi güzelleştirebilirsiniz.

Ailevi meseleler gündeme gelebilir. Geçmişten gelen bir konuyu çözmeniz gerekiyor.

Belki de eski sevgiliniz ya da eşinizle görüşecek ve ilişkinize bir şans daha vermeye karar vereceksiniz. Derinlerde gömülü duygular, tutkular, korkular açığa çıkabilir, çocukluğunuza geri dönebilir ve benzer travmaları yaşayabilirsiniz.

Venüs geri giderken eviniz, aileniz ve anne-babanızla ilgilenin, iç dünyanıza ve duygularınıza dikkat edin. Aile içi problemler ya da evle ilgili sorunlar çıkabilir. Muazzam bir içsel dönüşüm sürecindesiniz. İç dünyanızda ve ailevi ilişkilerde önemli bir değişim ve yenilenme var. Olaylara farklı bakmaya başlıyorsunuz.

Melankoliye kapılabilir, geçmişe özlem duyabilir, çocukluğunuzu, gençliğinizi hatırlayabilirsiniz. Ailenizle vakit geçirmek, memleketinize gitmek ya da akrabaları ziyaret etmek iyi olabilir.

Venüs geri giderken romantik ilişkilerde çoğu zaman geçmişten gelen kalıplar, çözülmemiş duygusal sorunlar su yüzüne çıkıyor. Eğer biriyle birlikteyseniz, geçmiş kırgınlıklar gündeme gelecek ve bunları çözmek gerekecek. Eğer yalnızsanız, karşınıza çıkan bir kişi geçmiş travmaları, hayal kırıklıklarını hatırlatabilir, bilinçaltı kalıpları tetikleyebilir. Bu kişiye aşık olabilirsiniz ancak size uygun olmayabilir, karar vermek için Venüs’ün Aslan’dan çıkmasını bekleyin. (9 Ekim 2023)

Venüs 584 günde bir geri gidiyor- bu sene 23 Temmuz- 4 Eylül arasında- fakat, 8 yıl önce 25 Temmuz- 6 Eylül 2015 arasında yine Aslan’da geri gitti. O zaman ne oldu? O dönemde karşılaştığınız temalar tekrar gündeme gelebilir, son yıllarda öğrendiğiniz bazı dersleri fark edebilirsiniz.

 

Yükselen İkizler: Yakın çevre ile ilişkiler

Venüs 5 Haziran 2023’te Aslan burcuna yıldız haritanızda yakın çevre, kardeş, akraba, komşular, geziler, eğitim ve iletişimle ilgili 3. Eve geçecek ve 4 ay kadar burada olacak. (9 Ekim 2023’e dek)

Venüs normalde bir burçta yaklaşık 25 gün kalıyor ancak geri hareketi nedeniyle bu sene 4 ay kadar Aslan’da. 23 Temmuz- 4 Eylül 2023 arasında ise geri gidiyor. (Venüs, yaklaşık 18 ayda bir geri gidiyor. En son 19 Aralık 2021- 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Oğlak burcunda geri gitmişti.)

Venüs Aslan’dayken iletişim yeteneklerinizi geliştirebilir, daha direk ve açık bir şekilde isteklerinizi ifade edebilirsiniz. İlişkilerde iletişime dikkat etmek ve dürüst olmak, ne istediğinizi, beklediğinizi ifade etmek iyi olabilir. Karşınızdakini dikkatle dinlemeye de özen gösterin.

Yaratıcı yazarlık, etkili iletişim, hızlı okuma ya da yabancı dil vb. bir kursa katılabilirsiniz.

23 Temmuz- 4 Eylül 2023 arasında Venüs geri giderken iletişim kazaları yaşanabilir, kardeş, kuzen ya da akrabalarla sorunlar, yakın çevrenizle ilişkilerde soğukluk ve uzaklaşma söz konusu olabilir. İş arkadaşlarıyla iletişim kurmakta zorlanabilir, kardeşinizle eski bir mesele yüzünden tartışabilir, akrabalarla siyasi görüşler sebebiyle ters düşebilirsiniz. Ya da eğitim hayatında problem çıkabilir.

Geçmişten gelen bazı meseleleri hatırlayabilir, eski komşular, uzun süredir görmediğiniz akrabalarla görüşebilirsiniz. Varsa kırgınlıklar düzelebilir. Bazı ilişkiler sarpa sarabilir ve sınırları yeniden çizmek, beklentileri ortaya koymak, sorunları konuşmak gerekebilir.

Bir eğitimde, kursta biriyle tanışabilir ya da yakın çevrenizden biriyle romantik bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Dikkatli olun, Venüs düzeldikten sonra beklenmedik sorunlar çıkabilir ve işler tersine dönebilir. Böyle bir durumda yaşananlar geçmiş duygusal travmaların farkına varmanıza sebep olacak.

 

Yükselen Yengeç: Değerler değişiyor

Venüs 5 Haziran 2023’te Aslan burcuna yıldız haritanızda maddi güvenlik ve değerlerle ilgili 2. Eve geçecek ve 4 ay kadar burada olacak. (9 Ekim 2023’e dek)

Venüs normalde bir burçta yaklaşık 25 gün kalıyor ancak geri hareketi nedeniyle bu sene 4 ay kadar Aslan’da. 23 Temmuz- 4 Eylül 2023 arasında ise geri gidiyor. (Venüs, yaklaşık 18 ayda bir geri gidiyor. En son 19 Aralık 2021- 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Oğlak burcunda geri gitmişti.)

Bu dönemde kendinizi eski sevgilinizi düşünürken bulabilirsiniz. Karşılaşmanız, görüşmeniz de mümkün. Eğer uzun süreli bir ilişki içindeyseniz, birlikteliğinizin ilk zamanlarını hatırlayabilirsiniz. Belki de evlilik, çoluk çocuk derken artık birbirinize eskisi kadar vakit ayıramıyor ve eski günleri özlüyorsunuz.

Venüs yıldız haritanızda parayla ilgili 2. Evde olduğundan değerlerinizi ve paraya bakış açınızı, harcama, biriktirme alışkanlıklarınızı sorgulayacaksınız. Yaptığınız bazı harcamalar için “bu gerçekten gerekli miydi” diye düşünebilirsiniz.

Maddi durumunuzu gözden geçirmek ve bütçe yapmak iyi fikir. Tutumlu olun, zira ödemelerde gecikme olabilir. Finansal meselelere kafa yorabilir, yatırımları araştırabilir, para ile ilgili korkuları ve olumsuz inançları fark edebilir, değiştirebilirsiniz.

Venüs her 584 günde bir, yani yaklaşık 1,5 yılda bir, geri gidiyor. Bu dönemde eski aşklar gündeme gelebilir -bazen sadece zihninizde de olsa-, ilişkilerde geçmişten gelen kalıplar ortaya çıkabilir, bu kalıpların farkına varmak iyi olabilir.

Venüs, 2022 yılı başında 19 Aralık 2021- 29 Ocak 2022 arasında Oğlak burcunda, yıldız haritanızda ikili ilişkilerle ilgili 7. Evde geri gitmişti ve bu etkiyi oldukça güçlü hissettiniz. Halen o dönem yaşadıklarınızın izi ilişkilerinizi bulandırıyor olabilir; o dönemden kalan olumsuz duyguları, düşünceleri fark edebilirsiniz.

Venüs’ün şimdiki geri gidişi Aslan’da yıldız haritanızda para ve özdeğerle ilgili 2. Evde, ikili ilişkilerde 2022 yılındaki kadar güçlü bir etki olmasa da, kendi değerinizi sorguladığınız, kendinizden şüpheye düştüğünüz bir dönem olabilir. Eski sevgilinizin evlendiğini duymak, eski eşiniz ve yeni sevgilisiyle karşılaşmak gibi olaylar maalesef Venüs geri giderken olabilecek şeyler.

Venüs Aslan’da olduğundan ne hissettiğinizden çok sevgilinizin yanınızda nasıl görüneceği ile ilgilenebilirsiniz. Başarılı, güçlü kişiler dikkatinizi çekebilir, bu kişilerin karizmasına kapılabilirsiniz.

Venüs geri giderken terkedilme korkusu, kaybetme korkusu, değersizlik duygusu ve güvensizlikler tetiklenebilir. İlişkilerde duygusal dengenizi kaybetmenize yol açabilir.

 

Yükselen Aslan: Güzellik, stil

Venüs 5 Haziran 2023’te Aslan burcuna yıldız haritanızda kişilik, görünüş ve sağlıkla ilgili 1. Eve geçecek ve 4 ay kadar burada olacak. (9 Ekim 2023’e dek)

Venüs normalde bir burçta yaklaşık 25 gün kalıyor ancak geri hareketi nedeniyle bu sene 4 ay kadar Aslan’da. 23 Temmuz- 4 Eylül 2023 arasında ise geri gidiyor. (Venüs, yaklaşık 18 ayda bir geri gidiyor. En son 19 Aralık 2021- 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Oğlak burcunda geri gitmişti.)

Venüs Aslan’da iken biriyle birlikte olsanız da olmasanız da kendinize öncelik verin. İstek ve ihtiyaçlarınıza, mutluluğunuza özen gösterin. Sevdiğiniz şeylere vakit ayırın, yeteneklerinizi ortaya çıkarın. Bazı sağlık sorunları ortaya çıkabilir, sağlığınızı ihmal etmeyin.

Sanatla uğraşmak için güzel bir dönem, ilginizi çeken bir hobiye -resim, heykel, taş/ahşap boyama, seramik, ebru vb.- başlayabilirsiniz.

Venüs 584 günde bir geri gidiyor- bu sene 23 Temmuz- 4 Eylül arasında- fakat, 8 yıl önce 25 Temmuz- 6 Eylül 2015 arasında yine Aslan’da geri gitti. O zaman ne oldu? O dönemde karşılaştığınız temalar tekrar gündeme gelebilir, son yıllarda öğrendiğiniz bazı dersleri fark edebilirsiniz.

Belki de o zaman hayatınızda olan biri tekrar hayatınıza girecek. Ya da aynı şekilde hissetmenize yol açan başka biri karşınıza çıkabilir.

Venüs geri giderken ilişkilerle ilgili bilinçaltı kalıpları, inançları fark edeceksiniz. Eğer sorunlu bir ilişki içindeyseniz, kalbinizi çarptıran ancak size uygun olmayan birine kapıldıysanız, yaşadıklarınızı analiz etmek bilinçaltı düşünceleri anlamanızı sağlayacak.

İkili ilişkilerde zor bir dönem olabilir, ilişkileri gözden geçirmeniz gerekiyor. Eğer başkalarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarınızın önüne koyuyor ve diğer insanları memnun etmeye odaklanıyorsanız, ilişkilerden geri çekilme ve içe dönme ihtiyacı duyabilirsiniz. Partnerinizden uzaklaşmak isteyebilir, tek başınıza bir şeyler yapmayı özleyebilirsiniz.

Venüs geri giderken estetik müdahalelerden ve görünüşünüzle ilgili büyük değişikliklerden kaçının. Parayla ilgili önemli kararlar almayın, duygusal harcamalar yapmayın.

Yeni bir ilişkiye başlarsanız, kendinize zaman verin, ne kadar mükemmel görünse de karşınızdaki göründüğü gibi olmayabilir. Ya da Venüs düzeldikten sonra ilişki farklı bir yöne gidebilir.

Venüs geri giderken eski müşteriler, çalışanlar ya da iş arkadaşları ile karşılaşabilir, görüşebilirsiniz. Kendinizi bakıma almak, beslenmenize dikkat etmek, egzersize başlamak için iyi bir zaman. Gardırobunuzu, giyim tarzınızı gözden geçirebilir ve giymediğiniz kıyafetleri elden çıkarabilirsiniz.

Yakın ilişkilerde ya da finansal konularda bazı sorunlar yaşanabilir, sevgilinizin yaptığı/söylediği şeyler gözünüze batabilir, ailenizin her dediği yanlış gelebilir. İlişkilerde geçmişten gelen sorunlar yüzeye çıkıyor.

 

Yükselen Başak: Bilinçaltı temizliği

Venüs 5 Haziran 2023’te Aslan burcuna yıldız haritanızda bilinçaltı ile ilgili 12. Eve geçecek ve 4 ay kadar burada olacak. (9 Ekim 2023’e dek)

Venüs normalde bir burçta yaklaşık 25 gün kalıyor ancak geri hareketi nedeniyle bu sene 4 ay kadar Aslan’da. 23 Temmuz- 4 Eylül 2023 arasında ise geri gidiyor. (Venüs, yaklaşık 18 ayda bir geri gidiyor. En son 19 Aralık 2021- 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Oğlak burcunda geri gitmişti.)

Hayatınızda özellikle kalple ilgili mevzularda bir sayfayı kapatma zamanı. Venüs 4 ay boyunca yıldız haritanızda teslimiyet, duygusal iyileşme, bitişler ve kapanışlarla ilgili 12. Evde olacak. 9 Ekim 2023’e dek bilinçaltında büyük bir temizlik yapma fırsatı var. Geçmiş hayal kırıklıkları, kalp kırıklıkları, gereğince tutulmamış yaslar gündeme geliyor.

Bu dönemde ikili ilişkilerde tekrarlayan problemlerin kökenine inmek ve bilinçaltı duygu, düşünceleri ortaya çıkarmak mümkün. Bilinçaltınızda geçmişten gelen kalıpları tetikleyen birine kapılabilir, aşık olabilirsiniz. Fakat Venüs düzeldikten sonra gördüğünüz manzara değişebilir.

İlişkilerde hep aynı şeyi mi yaşıyorsunuz, senaryo aynı sadece kişiler mi değişiyor? Bu senaryonun kökenine inebilir, kendi yaptığınız hatalar ya da yanlış inançlarla yüzleşebilir, bilinçaltınızdaki ilişki dinamiklerini ortaya çıkarabilirsiniz. Belki de sevileceğinize inanmadığınız için yakınlık kurma kapasitesi olmayan kişilere çekiliyorsunuz.

Venüs 12. Evden geçerken bastırılmış duyguları hissetme ve duygusal olarak iyileşme şansı var, pişmanlık, kızgınlık, hayal kırıklığı gibi duyguları hissetmeye izin verin. Hoş olmasa da, bu duyguları hissetmek geçmişi geride bırakmayı sağlayabilir.

Özellikle Venüs geri giderken geçmişte olanlar aklınıza gelebilir. Ya da eski sevgiliniz arayabilir, eski sevgilinizle/eşinizle karşılaşmanız, görüşmeniz mümkün.

Venüs 12. Evde iken terapi, danışmanlık almak, bilinçaltına yönelik çalışmalar, yoga, meditasyon size iyi gelebilir.

Eğer yeni biri ile tanışırsanız, ayaklarınızı yere sağlam basın, hayal gücünüz sizi yanıltabilir. Fazlasıyla romantik ve verici olmanız mümkün. İlişkilerde kurban-kurtarıcı teması ortaya çıkabilir, karşınızdakine yardım etme, onu içinde bulunduğu zor durumdan kurtarma isteği, size ihtiyacı olduğu düşüncesi olayları doğru değerlendirmenizi zorlaştırabilir.

Uzun süreli bir ilişki içindeyseniz anlaşmazlıkları halının altına süpürmek ve görmezden gelmek mümkün olmayacak, partnerinizle birlikte problemleri çözmek gerekecek.

Bu dönemde rüyalar da önemli, rüyalarınıza, sezgilerinize dikkat edin, duygularınıza önem verin, enerjinizi düşüren insanlardan uzak durun ve sevdiğiniz şeylere zaman ayırın.

 

Yükselen Terazi: Eski dostlar

Venüs 5 Haziran 2023’te Aslan burcuna yıldız haritanızda arkadaşlar ve geleceğe dair planlarla ilgili 11. Eve geçecek ve 4 ay kadar burada olacak. (9 Ekim 2023’e dek)

Venüs normalde bir burçta yaklaşık 25 gün kalıyor ancak geri hareketi nedeniyle bu sene 4 ay kadar Aslan’da. 23 Temmuz- 4 Eylül 2023 arasında ise geri gidiyor. (Venüs, yaklaşık 18 ayda bir geri gidiyor. En son 19 Aralık 2021- 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Oğlak burcunda geri gitmişti.)

Bir grup, dernek içerisinde ya da arkadaşlar aracılığıyla biriyle tanışabilir, romantik bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Ya da bir arkadaşlık aşka dönüşebilir, belki de yakın bir arkadaşınızın sizden hoşlandığını fark edeceksiniz. Eğer siz aynı şekilde hissetmiyorsanız, bir süre sonra işler sarpa sarabilir, arkadaşlığınız zora girebilir.

Venüs geri giderken eski arkadaşlarla görüşebilir, uzun süredir görmediğiniz dostlarla bir araya gelebilirsiniz. Lise ya da üniversite grubu gibi özlediğiniz arkadaşlarla bir araya gelmek iyi gelecek. Varsa kırgınlıklar düzelebilir ya da geçmişi konuşabilir, eski günlere özlem duyabilirsiniz.

Venüs geri giderken eski aşklar gündeme gelebilir ya da eski bir dostluk aşka dönüşebilir. Fakat dikkatli olun, sonra pişman olmayın.

Eğer yalnızsanız, sosyal medya uygulamaları sayesinde birileriyle tanışabilirsiniz ancak hemen karar vermeyin. Eğer hoşlandığınız biri karşınıza çıkarsa, işleri ağırdan almaya çalışın. Bu dönemde başlayan ilişkiler daha sonra farklı bir yöne gidebilir.

Venüs her 584 günde bir geri hareket ediyor. Hem sosyal hem de ikili ilişkileri gözden geçirmek, daha sağlıklı ilişkiler kurmak için bu süreçte yaşadıklarınızı iyi gözlemleyin. Bazı hayal kırıklıkları ya da üzüntüler olsa da almanız gereken dersleri almak ileride daha mutlu ilişkiler kurmanızı sağlayacak.

Uzun süredir birlikte olan çiftler geleceğe dair planları konuşmak isteyebilir, geçmişten gelen bazı konular gündeme gelebilir.

Venüs geri giderken bir arkadaşınızla aranız bozulabilir ya da uzun süredir görmediğiniz bir dostunuzdan haber alabilirsiniz.

 

Yükselen Akrep: İş hayatında ilişkiler önem kazanıyor

Venüs 5 Haziran 2023’te Aslan burcuna yıldız haritanızda iş ve kariyerle ilgili 10. Eve geçecek ve 4 ay kadar burada olacak. (9 Ekim 2023’e dek)

Venüs normalde bir burçta yaklaşık 25 gün kalıyor ancak geri hareketi nedeniyle bu sene 4 ay kadar Aslan’da. 23 Temmuz- 4 Eylül 2023 arasında ise geri gidiyor. (Venüs, yaklaşık 18 ayda bir geri gidiyor. En son 19 Aralık 2021- 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Oğlak burcunda geri gitmişti.)

Venüs Aslan’da iken hedeflerinizi gözden geçirecek, iş hayatına odaklanacaksınız. Önceliğiniz iş hayatında iyi ilişkiler kurmak olmalı. Özellikle Venüs geri giderken diplomatik davranın. Olumlu olarak, eski iş arkadaşları ile iletişim kurabilir, bir araya gelebilirsiniz.

Venüs 584 günde bir geri gidiyor- bu sene 23 Temmuz- 4 Eylül arasında- fakat, 8 yıl önce 25 Temmuz- 6 Eylül 2015 arasında yine Aslan’da geri gitti. O zaman ne oldu? O dönemde karşılaştığınız temalar tekrar gündeme gelebilir, son yıllarda öğrendiğiniz bazı dersleri fark edebilirsiniz.

Özellikle Venüs geri giderken diğer insanların sizi nasıl gördüğüne, itibarınıza özen gösterin ve kariyer amaçlarınızı yeniden düşünün. İlişkilerle ilgili sorunlar işinizi, kariyerinizi etkileyebilir. İş ortamında karşınızdakine güvenmekte zorlanabilirsiniz. Çalışmaya ve görevlere odaklanabilir, sevdiklerinizi ihmal edebilirsiniz. İlişkiler inişli çıkışlı olabilir, karşınızdakinin duygularına dikkat etmek gerek.

Venüs geri giderken eski sevgilinizin aklınıza gelmesi, eski günlere özlem duymak söz konusu olabilir. Eski sevgilinizle karşılaşabilir, görüşebilir ya da eski sevgiliniz/eşinizden haber alabilirsiniz.

Eğer yeni bir ilişkiye başlarsanız, işleri ağırdan alın ve ilişkinizin yoluna girmesi için Venüs’ün düzelmesini bekleyin. Eğer eski sevgilinizle tekrar bir araya gelirseniz, beraberliğinizin iyi gidip gitmeyeceğini görmek zaman alabilir.

 

Yükselen Yay: Uzak ilişki

Venüs 5 Haziran 2023’te Aslan burcuna yıldız haritanızda macerayı, uzak yerleri ve yabancı kültürleri gösteren 9. Eve geçecek ve 4 ay kadar burada olacak. (9 Ekim 2023’e dek)

Venüs normalde bir burçta yaklaşık 25 gün kalıyor ancak geri hareketi nedeniyle bu sene 4 ay kadar Aslan’da. 23 Temmuz- 4 Eylül 2023 arasında ise geri gidiyor. (Venüs, yaklaşık 18 ayda bir geri gidiyor. En son 19 Aralık 2021- 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Oğlak burcunda geri gitmişti.)

Venüs Aslan’da iken seyahatte ya da internet üzerinden biriyle tanışabilir, farklı bir ülkeden ya da kültürden biriyle görüşmeye başlayabilirsiniz.

Ancak 23 Temmuz- 4 Eylül arasında Venüs geri giderken, yurtdışı seyahatlerde ya da yabancılarla ilişkilerde problem çıkabilir. Yasal meseleler, eğitim, medya ve yayıncılıkla ilgili sorunlarla uğraşmanız gerekebilir.

Venüs geri giderken, ikili ilişkilerde bağlanma problemleri, bilinçaltı olumsuz inançlar su yüzüne çıkabilir. Geçmişten bugüne yaşadığınız sorunların kökenini anlayabilirsiniz. Karşınıza çıkan kişiler, yaşadığınız sorunlarda ortak ne var? Ne canınızı yakıyor? Neyi öğrenmeniz ya da bırakmanız gerekiyor? Duygularınız üzerinde daha derin bir çalışma yapmanız gerekebilir.

 

Yükselen Oğlak: Aşk, tutku, dönüşüm

Venüs 5 Haziran 2023’te Aslan burcuna geçecek ve 9 Ekim 2023’e dek -yaklaşık 4 ay- burada olacak. Aslan yıldız haritanızda ortak finansal konular, kredi, borç-alacak ve yakın ilişkileri gösteren 8. Evde yer alıyor.

Venüs normalde bir burçta yaklaşık 25 gün kalıyor ancak geri hareketi nedeniyle bu sene 4 ay kadar Aslan’da. Bu dönemde tutkulu bir ilişki başlayabilir. Ancak 23 Temmuz- 4 Eylül 2023 arasında Venüs geri gidiyor, işler sarpa sarabilir. Tutku güvensizlikleri tetikleyebilir. Sırlar ve yoğun duygular açığa çıkabilir, öfke ve kıskançlık problem olabilir.

Venüs 18 ayda bir geri hareket ediyor, en son 19 Aralık 2021- 29 Ocak 2022 arasında geri gitmişti. Hem de Oğlak burcunda… muhtemelen aşk hayatınız biraz karışmıştı. Neyse ki, Venüs 2030’a dek bir daha Oğlak burcunda geri gitmeyecek.

Venüs geri giderken ortak finansal konulara ve yatırımlara dikkat edin, borç-alacak, kredi, sigorta, mirasla ilgili problemler yaşanabilir. Yakın ilişkilere özen gösterin, partnerinizin değer verdiği şeyleri anlamaya çalışın.

Venüs geri giderken eski bir aşk, ilişki tekrar gündeme gelebilir, sırlar ortaya dökülebilir. Sizden gizlenen şeyleri öğrenebilir ya da sizin gizlediğiniz bazı şeylerin ortaya çıktığını görebilirsiniz.

İkili ilişkilerde geçmişte yaşadığınız sorunlara benzer sorunlar yaşayabilir, bilinçaltı kalıpları daha iyi anlayabilirsiniz. Sırları paylaşmak partnerinizle daha yakın bir ilişki kurmanıza yol açabilir.

 

Yükselen Kova: Eski aşklar

Venüs 5 Haziran 2023’te Aslan burcuna yıldız haritanızda ikili ilişkiler ve ortaklıkla ilgili 7. Eve geçecek ve 4 ay kadar burada olacak. (9 Ekim 2023’e dek)

Venüs normalde bir burçta yaklaşık 25 gün kalıyor ancak geri hareketi nedeniyle bu sene 4 ay kadar Aslan’da. 23 Temmuz- 4 Eylül 2023 arasında ise geri gidiyor. (Venüs, yaklaşık 18 ayda bir geri gidiyor. En son 19 Aralık 2021- 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Oğlak burcunda geri gitmişti.)

Haziran ayında yeni biriyle tanışabilirsiniz. Ancak bu kişiyle gayet iyi başlayan flört 23 Temmuz’dan sonra sarpa sarabilir, zira 23 Temmuz- 4 Eylül 2023 arasında Venüs geri gidiyor. Geçmişten gelen sorunlar, bilinçaltı kalıplar su yüzüne çıkabilir; iç dünyanızda ciddi bir temizlik yapma, ilişkilerle ilgili temel bir sorunun farkına varma ve geride bırakma şansı var.

Venüs geri giderken eski eş ya da sevgilinizle tekrar bir araya gelmeniz mümkün. Ancak ilişkinin nasıl gideceğini görmek için kendinize zaman tanıyın ve hemen kesin bir karara varmaktan kaçının. Karşınızdaki kişi “değiştiğini” söylese de…

Bir birlikteliği olan kişiler geçmişten gelen sorunları konuşmak, çözmek durumunda kalabilir, halı altına süpürülen meseleler açığa çıkabilir, görünen o ki bir şeylerin değişmesi gerekiyor.

Venüs 584 günde bir geri gidiyor- bu sene 23 Temmuz- 4 Eylül arasında- fakat, 8 yıl önce 25 Temmuz- 6 Eylül 2015 arasında yine Aslan’da geri gitti. O zaman ne oldu? O dönemde karşılaştığınız temalar tekrar gündeme gelebilir, son yıllarda öğrendiğiniz bazı dersleri fark edebilirsiniz.

Belki de o zaman hayatınızda olan biri tekrar hayatınıza girecek. Ya da aynı şekilde hissetmenize yol açan başka biri karşınıza çıkabilir.

 

Yükselen Balık: Günlük rutin, iş ortamı, sağlık

Venüs 5 Haziran 2023’te Aslan burcuna yıldız haritanızda iş yeri, çalışma hayatı ve hastalıklarla ilgili 6. Eve geçecek ve 4 ay kadar burada olacak. (9 Ekim 2023’e dek)

Venüs normalde bir burçta yaklaşık 25 gün kalıyor ancak geri hareketi nedeniyle bu sene 4 ay kadar Aslan’da. 23 Temmuz- 4 Eylül 2023 arasında ise geri gidiyor. (Venüs, yaklaşık 18 ayda bir geri gidiyor. En son 19 Aralık 2021- 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Oğlak burcunda geri gitmişti.)

Haziran ayında başlayacak bir proje 23 Temmuz’dan sonra sürüncemeye girebilir. İşyerinde arka planda ego çatışmaları yaşanabilir.

23 Temmuz- 4 Eylül 2023 arasında iş ortamında ilişkilere dikkat edin, geçmişten gelen kırgınlıklar su yüzüne çıkacak. Günlük işler aksayabilir, gecikmeler yaşanabilir. Projeleri elden geçirmeniz ve bazı düzeltmeler yapmanız gerekebilir. Beraber çalıştığınız kişilerle fikir ayrılığına düşebilirsiniz. Bazı kişilerle yollarınızı ayırmaya karar verebilir, yeni eleman arayabilirsiniz. Yorgunluk, huzursuzluk, dinlenme ihtiyacı ortaya çıkabilir. 4 Eylül’den sonra ise işler daha rahat ilerleyecek.

Venüs geri giderken eski müşteriler, çalışanlar ya da iş arkadaşları ile karşılaşabilir, görüşebilirsiniz. Kendinizi bakıma almak, beslenmenize dikkat etmek, egzersize başlamak için iyi bir zaman. Gardırobunuzu, giyim tarzınızı gözden geçirebilir ve giymediğiniz kıyafetleri elden çıkarabilirsiniz.

Venüs Aslan’da iken önemli bir projeye odaklanabilir, iş hayatında yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Ancak bu proje planlanandan uzun sürebilir.

Yakın ilişkilerde ya da finansal konularda bazı sorunlar yaşanabilir, sevgilinizin yaptığı/söylediği şeyler gözünüze batabilir, ailenizin her dediği yanlış gelebilir. İlişkilerde geçmişten gelen sorunlar yüzeye çıkıyor.

error: Content is protected !!